Експерти пояснили, чому Черкаси лідирують за тарифами на негабаритне сміття

Будівництво. ЖКГ

Негабаритне сміття, а точніше тариф у 13,2 грн, не дає спокою ані політикам, ані пересічним черкащанам з моменту отримання першої платіжки. Одні говорять, що послуги просто не існує. Інші обурюються, що мусять платити за сміття, якого не продукують.

Ukrainian English Russian

Кореспондент “18000” спробував знайти відповіді на ключові питання, які стосуються вивезення негабаритних відходів.

У порядку формування тарифу зазначається: “тарифи на послуги визначаються окремо за кожною послугою поводження з побутовими відходами та за видами побутових відходів (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, небезпечні)”.

Черкаси “лідирують” в Україні за вартістю послуг з поводження з побутовими відходами. Однак у мерії запевняють, що на це є об’єктивна причина. Ми – одне з небагатьох міст країни, в якому цьогоріч переглянули та затвердили нові норми надання послуг. Цього не робили понад 5 років.

Аби встановити нові тарифи, КП “Черкаська служба чистоти” ще у травні 2018-го року підписала договір із київським ТОВ “АТОН ІНЖИНІРИНГ”, яке займається профільними дослідженнями. Одне із них щодо продукування кількості відходів вони провели у Черкасах, аби на його підставі відкоригувати норми надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Ця компанія обрахувала норми для споживачів по трьох типах: тверді, великогабаритні та ремонтні.

Це дослідження призвело не лише до того, що з’явилася друга платіжка – на вивезення великогабаритних та ремонтних. Вартість цієї послуги склала 13,2 грн як для багатоповерхівок, так і для приватного сектору.

Слідом за затвердженням виконкомом нових норм, зросла і вартість вивезення твердих побутових відходів ЧСЧ. Так, у 2015 році, на момент укладення договору, вивезення твердих побутових відходів вартувало для населення багатоквартирних будинків – 7,75 грн на місяць, для приватного сектору – 9,18. За 4 роки вартість зросла у понад три рази. І нині становить 22,56 грн та 31,16 грн відповідно.

Якби місто провело конкурс на визначення надавача послуг з поводження з побутовими відходами, то тариф дорівнював рівно стільки, якщо сплюсувати негабарит та ТВП зараз. 35,76 – для багатоповерхових будинків, 44,36 – для приватного сектору.

Чому? Бо складування цих видів відходів має бути роздільним і вивозитися окремо спеціально обладнаною технікою.

Шлях, який обрали Черкаси, не заборонений законом. Він дозволив вирішити ситуацію із наданням послуги до появи управлінця. В іншому разі місто ризикувало б тонути у смітті.

Під час розрахунку вартості послуг загальна сума витрат ділиться на кількість мешканців, тому і платіжки надходять усім мешканцям.

Останні новини

04 серпня, 2020

03 серпня, 2020

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: