Михайло Чорнопищук:"За сертифікацією виробникам не обов’язково їхати до Європи"

Коментарі

Пошук нових ринків збуту за межами країни змушує багатьох вітчизняних виробників по-новому замислитися над питаннями сертифікації своєї продукції. Брак інформації або ж суперечливі поради призводять до того, що часто-густо підприємства, намагаючись спростити цей шлях навпаки ускладнюють собі життя, довірившись посередникам, які обіцяють «золоті гори». Останні запевняють підприємства, що сертифікація у європейських органах – єдино правильний варіант для виробника, який хоче працювати на експорт.

Михайло Чорнопищук
Ukrainian English Russian

2017-ий рік для кожного підприємства уже має стати не роком запитань, а відповідей: чи готове воно до виконання євростандартів, нових технічних регламентів і вимог нового законодавства. Якщо так – це добре, проте, меж вдосконаленню немає, якщо ж ні, - то ще є час це змінити. Головне усвідомити – уникнути цього не вдасться.

Поряд з мораторієм на перевірки бізнесу, відміною обов’язкової сертифікації харчових продуктів та ще рядом факторів, які зменшують зарегульованість виробничої сфери, зростає і відповідальність. Це уже будуть не символічні штрафи, а серйозні санкції, здатні серйозно похитнути підприємство.

Філософія європейських стандартів і технічних регламентів передбачає їх добровільне застосування – без примусу і тиску контролюючих органів. Втім за таку свободу дій доводиться платити посиленою відповідальністю. На жаль, не всі це поки що зрозуміли і сподіваються цього уникнути.

Так, з 1-го серпня 2017 року усі підприємства-оператори ринку харчових продуктів вже повинні мати запроваджену систему HACCP – систему контролю критичних точок на виробництві. А це не так просто і швидко, бо її потрібно розробити і запровадити на підприємстві, виконувати вимоги норм стандартів до виробничих та побутових приміщень, технічного обладнання та ін. Якщо цього не буде – будуть штрафні санкції.

На жаль, є велика когорта підприємств, які зупинилися на стадії очікування, хоча уже давно час діяти.

Втім маємо і підприємства-піонери, які вже давно пройшли цей шлях і зрозуміли: аби конкурувати в Європі і світі – потрібно грати за єдиними правилами. І вони вже мають відчутні результати. Серед таких ПАТ «Миронівський хлібопродукт» і ряд підприємств молочної групи – Канівська філія ТОВ «КЛУБ СИРУ», ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Звенигородський сироробний комбінат» і ПАТ «Юрія». Окремі з них вже отримали квоти і реалізовують свою продукцію у ЄС.

Хочу також відзначити невелике, але дуже динамічне підприємство з Чорнобаю – ПП «Імперіал плюс», яке випускає продукцію переробки молока. Навіть у такий непростий час воно розвивається і будується, освоює новий напрямок. Це – хороший приклад для наслідування.

Велике занепокоєння викликають наші промисловці нехарчового профілю. Через застарілу базу та сповільнення темпів виробництва далеко не всі готові до випробування новими техрегламентами. Для них нові правила мають ввести уже з 1 вересня.

Хочу звернутися до всіх керівників, власників та інвесторів підприємств та наголосити: наше підприємство створено та працює для допомоги вам. Якщо є проблеми в питаннях якості, безпечності, контролю, застосування технічних файлів, технічних регламентів, євростандартів, систем управління, ремонту лабораторного обладнання, а вони є практично у всіх, - не зволікайте і звертайтеся до наших фахівців. Не шукайте «Остапів Бендерів», які наобіцяють вам золоті гори і залишать без належної обіцяної допомоги з результатом.

До вирішення проблем ми підходимо фахово і пропонуємо дієві механізми, а не створюємо видимість для сертифікату в рамочці на стінці. Ми в області та організація, яка може, вміє, знає і виконує ці роботи. Тому звертайтесь, будемо спільно вирішувати всі задачі в галузі технічного регулювання – а це найкоротший шлях до підвищення якості та конкурентоспроможності продукції.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: