Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів

Ukrainian English Russian

1. Обов'язкове маркування продукції латинськими літерами відтерміновано до 2021 року

Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідним наказом Мінекономрозвитку від 18 грудня 2018 року № 1938відтерміновано введення в дію наказу від 4 серпня 2015 року № 914. Як відомо, у 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна прийняла Правила застосування одиниць виміру. Згідно з Правилами з 1 січня 2016 року всі виробники споживчої продукції зобов'язані позначати вимірювання продукції одиницями виміру Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо).

 Водночас на маркуванні продукції, що продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць виміру з використанням літер латинського і грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватися українські позначення одиниць виміру (з використанням букв українського алфавіту).

2. При електронній реєстрації ФОП подаються тільки оригінали електронних документів

Діють зміни, внесені до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Відповідний наказ Мін'юсту від 29 грудня 2018 року № 4146/5 набрав чинності 2 січня.

Зокрема, уточнюється порядок реєстрації за заявами, які подаються в електронній формі. Так, до заяв в електронній формі мають обов'язково додаватися оригінали електронних документів для державної реєстрації.

Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняними до власноручного підпису відповідно до Закону про електронні довірчі послуги. 

3.Контролювати якість харчових продуктів будуть акредитовані лабораторії 

Кабмін врегулював механізм уповноваження акредитованих лабораторій на проведення лабораторних досліджень для цілей державного контролю і позбавлення такого повноваження

Затверджено єдиний для державних, комунальних та приватних лабораторій механізм уповноваження акредитованих лабораторій, перевірки уповноважених лабораторій та позбавлення відповідного повноваження.

Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабміну 10 січня.

Документ ухвалений на виконання Закону "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин". Перехідні положення Закону передбачають, що впродовж трьох років з дня його опублікування лабораторні дослідження можуть проводитися державними лабораторіями, перелік яких затверджується і публікується компетентним органом на його офіційному сайті. Таким чином, з 4 липня 2020 (коли закінчиться перехідний період) лабораторні дослідження повинні будуть проводитися виключно акредитованими лабораторіями, уповноваженими на це компетентним органом.

Уповноважене лабораторія - акредитована лабораторія, якій компетентним органом надано повноваження проводити для цілей державного контролю лабораторні дослідження (випробування) відібраних зразків харчових продуктів, кормів, сіна, соломи, побічних продуктів тваринного походження та речовин (у тому числі з довкілля), які пов'язані з виробництвом та/або обігом харчових продуктів або кормів, здоров'ям та благополуччям тварин.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: