Внесено зміни до правил роздрібного ринку електричної енергії

Будівництво. ЖКГ

Від 30 червня набув чинності ряд змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії (постанова НКРЕКП №1219 від 26.06.2020).

Ukrainian English Russian

Про це інформує пресслужба ТОВ "Черкасиенергозбут".

У новій редакції певних змін зазнали договірні відносини між електропостачальником та споживачем. Відтак, у разі внесення змін до умов договору про постачання електричної енергії, електропостачальнику достатньо поінформувати про це споживача у визначений договором спосіб (на офіційному сайті, засобами електронного зв’язку, СМС-повідомленням, у пунктах прийому платежів тощо) не пізніше ніж за 20 днів до введення цих змін, і договір вважатиметься автоматично зміненим відповідно до запропонованих умов з дати, зазначеної в повідомленні. Якщо ж споживач не погоджується на запропоновані умови, то він має надати електропостачальнику письмову заяву про свою незгоду (неприйняття) змін – лише в такому випадку договір вважатиметься розірваним за ініціативою споживача. Відповідно, при розірванні договору електропостачання має бути припинено, або постачання електричної енергії здійснюватиметься постачальником «останньої надії», ціни якого є набагато вищими за ціни звичайних електропостачальників.

Також тепер електропостачальник не повинен оприлюднювати ціни на універсальні послуги у засобах масової інформації. Достатньо за 20 днів до їх застосування розмістити ціни на своєму сайті та на інформаційних стендах у центрах обслуговування споживачів. Тому слідкуйте за змінами на нашому сайті, інформаційних стендах або звертайтеся до фахівців ЦОС та кол-центру Товариства.

Нова редакція Правил зазначає і те, що електропостачальник зобов’язаний розірвати договір про постачання електричної енергії в тому випадку, коли отримує документальне підтвердження того, що у даного об’єкта з’явився новий власник, який уклав договір споживача про надання послуг з розподілу чи передачі електричної енергії між оператором системи і новим власником (користувачем) цього об'єкта.

Тому для запобігання виникненню спірних питань не забувайте про обов’язок споживача письмово попереджати про намір припинити користування електричною енергією не пізніше ніж за 20 робочих днів до припинення відповідно до підпункту 16 пункту 5.5.5 Правил.

В будь-якому випадку, дія договору про постачання електричної енергії припиняється лише в частині постачання електричної енергії на об'єкт, а в частині виконання фінансових зобов'язань сторін його дія продовжується до дати здійснення повного взаєморозрахунку між сторонами.

Внесено зміни і до V розділу Правил, який стосується прав, обов’язків та відповідальності учасників роздрібного ринку. Так, у електропостачальника з’являється додаткове право за наявності боргу в розмірі більшому ніж вартість електричної енергії, спожитої протягом двох попередніх місяців, розірвати договір про постачання електричної енергії споживачу згідно з його умовами.

А про зміни, щодо порядку взаємодії з приватними домогосподарствами, які використовують відновлювані джерела енергії, а також розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання та енергії вітру, Ви матимете змогу дізнатися з наступної публікації.

Також додатково нагадуємо, що незалежно від змін, які внесено до Правил, обов’язок споживача в повному обсязі оплачувати спожиту електричну енергію лишається незмінним. Тому не забувайте вчасно оплачувати рахунки у відповідності до пункту 4.12 ПРРЕЕ:

- протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем;

- протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка побутовим споживачем;

- в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: