Засилля іграшок сумнівної якості констатують фахівці

Новини

Дитинство важко уявити без іграшок. Ще 10-15 років тому найкращим подарунком для хлопчика була радіокерована машинка, а для дівчинки — лялька Барбі. Правда, й нині ляльки, схожі на неї, досить популярні. Нині дівчатка просять ляльку ЛОЛ, а хлопчики — квадрокоптера. У продажу з’явилася незліченна кількість електронних гаджетів. Яскраві й кумедні, швидкісні та розвиваючі, пластикові, гумові чи м’які — іграшки є невід’ємною частиною життя кожної дитини.

Ukrainian English Russian

Обсяги ринку іграшок в Україні нині досягають дивовижних масштабів. Цікаво, що іграшки стали частіше купувати не в спеціалізованих магазинах (на які все ж припадає найбільша частка покупок — 63%), а на заправках, у книжкових магазинах, кіосках, ринках (14%), також іграшки купують у супермаркетах та в Інтернеті.

Однак вражає не стільки різноманіття іграшок, скільки засилля товарів сумнівної якості, пише   «Черкаський край».

«За нашими спостереженнями, на ринку України близько половини іграшок не відповідає встановленим вимогам законодавства. Ми зафіксували випадки, коли іграшки є підробкою, коли на них немає ніяких документів, маркування не містить усіх визначених вимог, а покупцеві надають інформацію, десь скопійовану або взяту з Інтернету», — стверджує виконавча директорка Української асоціації індустрії іграшок Наталія Іваненко.

На жаль, в Україні не завжди вдається провести належну експертизу дитячих іграшок. Дуже часто експерти орієнтуються на європейську систему RAPEX, яка потрібна для оповіщення про небезпечні товари нехарчового призначення. В ЄС усі країни вносять у цю базу небезпечні товари, і це дає змогу виявляти підробки та мінімізувати ризики.

Одними з найбільш небезпечних іграшок, згідно з цією системою, стали ляльки, схожі на знамениту «Барбі», в яких міститься надмірна кількість шкідливих речовин. Також ляльки досі залишаються товаром, який найчастіше підробляють на ринку.

Як зазначають у громадській організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра», небезпеку також можуть становити іграшки з блоками живлення. «Багато іграшок мають гострі краї. Блоки живлення — найчастіше просто на клямці. Якщо дитина ковтає батарейку, крім того, що вона може вдавитися, відбувається шкідливий вплив батарейки на організм», — пояснює експерт.

Ще одна небезпека — м’які іграшки. Пластикові частини іграшки (очі, ніс тощо) мають бути щільно закріплені, також слід звертати увагу на міцність швів, щоб у дитини не було доступу до наповнювача. Слайм, «лизун», пластичні глини, основним компонентом яких є тетраборат натрію, — ще одна категорія потенційно небезпечних іграшок. Проковтування або вдихання бору може приз­вести до хімічного опіку слизових і внутрішніх органів дитини.

Висновок: будьте максимально уважні при виборі іграшок і ретельно оглядайте товар, аби убезпечити вашу дитину.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: