ПОРТАЛ
18 грудня 2014, 09:28

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

В області закрито нелегальний пункт обміну електронних валют

Як уже з’ясовано, на території Королівства Бельгії, зловмисники, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, здійснювали крадіжки грошей клієнтів банківських установ. Злочинні дії відбувалися шляхом зламу їх аккаунтів.

<b>В області закрито нелегальний пункт обміну електронних валют</b>

Зокрема, у період з 1 липня 2011 року по даний час, за допомогою банківських троянів, а також використовуючи підроблені веб-сайти банківських установ (фішингові сайти), зловмисники отримували реквізити доступу (логіни/паролі) до банківських рахунків потерпілих. У подальшому вони переказували кошти потерпілих, на рахунки, відкриті у різних країнах Євросоюзу (так звані рахунки ,,грошових мулів” 1-го рівня).

На наступному етапі, гроші із країн Євросоюзу, із використанням систем міжнародних грошових переказів, а також електронних платіжних систем перераховувалися на адреси громадян України - ,,грошових мулів” 2-го рівня.

Під час розслідування правоохоронці встановили, що на території України, організатором розгалуженої мережі мулів був мешканець м. Черкаси. Останній з метою забезпечення зазначеної вище протиправної діяльності, створив нелегальну компанію по обміну електронних грошей ТОВ ,,В”.

За декілька років існування (за наявною інформацію, протягом двох останніх років через фігуранта та його спільників в Україну надійшло понад 1,5 мільйона доларів США) вказане товариство стало одним із найбільших на території України. Крім цього, зловмисник розпочав відкривати нові філії свого товариства в інших регіонах України, з метою розгалуження незаконної мережі, - інформують у прес-службі МВС України.

В ході реалізації матеріалів кримінального провадження, було проведено 5 санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання головного фігуранта, а також його спільників; проведено допити осіб, які залучалися до незаконних фінансових операцій; вилучено 20 одиниць комп'ютерної техніки та мережевого обладнання, понад 12 одиниць носіїв інформації, грошові кошти, банківські картки, документи, підроблений паспорт громадянина Румунії на ім’я головного фігуранта та інші речові докази.

Відтак, функціонування вищезгаданого нелегального пункту з обміну електронних грошей було припинено.