ПОРТАЛ
21 квітня 2014, 08:27

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Через високу оренду в київських ТРЦ закриваються бутики

Зростання курсу долара позначилося і на оренді в торгових центрах. Власники магазинів, які знімають приміщення в ТРЦ, скаржаться, що ціна оренди прив'язана до долара і через його зростання вони несуть великі збитки. Деякі з торговців навіть вийшли на акції протесту. А от експерти кажуть, що продавці хоч і протестують, але ціни на свої товари вони таки підняли, тому марно обурюються, - пише видання «Вести».

Зокрема, на проблеми поскаржилися орендарі ТРЦ Ocean Plaza і Гулівер. За їх словами, плата за приміщення в гривнях у них зросла на третину через долар і вони хотіли б встановити фіксований курс. «Правда, в Ocean Plaza вже провели переговори з кожним орендарем окремо. Був запропонований компроміс: одним на три місяці зафіксували курс долара на рівні 8,5 грн, іншим на цей період запропонували знижки в оплаті 50 %. А от у Гулівер поки не хочуть вести переговори, лякають штрафами за розрив договору від 300 до 600 %», - розповів партнер юридичної компанії Safir Consulting Group, що консультує орендарів, Вадим Браганець. У самому ТРЦ коментувати ситуацію відмовилися.

За словами захисника, більшість орендарів - дрібні підприємці. У таких магазинах 3-4 продавці, адміністратор. Саме вони зараз на межі банкрутства. А два магазини вже оголосили про закриття. Водночас Браганець запевнив, що на покупцях ситуація не позначиться - ціни піднімають одиниці. І продають товар без перерахунку курсу - у багатьох магазинів не було можливості навіть закупити нові колекції, вони продають одяг минулих сезонів.

Хоча партнер Української рітейл асоціації Олександр Фіалка каже, що багато продавців через курс долара підняли ціни на свої товари. «Сьогодні багато магазинів підвищили ціни на товар в три рази. Так чому власник площ повинен брати на себе курсові ризики? Ритейлери повинні теж впливати на свою фінансову ситуацію, підвищувати рівень продажів, а не звинувачувати у всьому орендодавців», - говорить експерт.


директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації
Оксана Криницька
голова Асоціації фермерів та землевласників Черкащини
Віктор Гончаренко
директор Черкаського регіонального відділення фонду підтримки фермерських господарств
Яків Швачка
голова фермерського господарства, Звенигородський район
Петро Милокостий
голова фермерського господарства «Імпульс», Уманський район
Олександр Пастушенко